Ősszel madáretető készítő versennyel indult a madarak éve.Olyan madárvendéglőt kellett eszkábálni, mely újrahasznosított anyagból készült.Íme az elkészült művek:
Videó a madárvendéglőkből készült kiállításról
Februárban madarak lepték el az iskolát.......Ők a díjazott jelmezesek:
Egész évben, minden hónapban más-más osztály készített a bejárat melletti faliújsára valamelyik madárról egy ismertetőt - képekkel,érdekességekkel.
A felhívás így szólt: Gyűjtsetek minél több érdekes dolgot az általatok választott madárról, s jelenítsétek meg minél szebben, érdekesebben.
A felső tagozatosok közül az akkori 5. a munkáit mtatajuk be.
A GYURGYALAG
Az alsó tagozatosok szebbnél szebb tablói közül a 3. b osztályé látható:
A CINKE
Május elején az összes verseny eredményeit kihirdettük.Összesen 70 gyerek kapott oklevelet. Ez az oklevél több dolog miatt is nagyon különleges.Egyrészt a díjat érdemlő gyerekek miatt, másrészt az oklevélen látható meserészlet miatt: Kányádi Sándor : A táltos madár. A történetet év közben több osztállyal közösen elolvastuk, meghatározó üzenete sokak szívbéli kincsévé vált.Harmadrészt - és nem utolsó sorban - tervezője miatt rendkívüli. Kecseti Lídia rajzolta, aki jelenleg a Magyar Képzőművészeti Egyetem grafika szakának negyedéves hallgatója.Valaha versenyzőként indult a "Svédületes utazás betűháton" címmel megrendezett rajzversenyünkön.Akkor ezzel e képpel aratott győzelmet: - mellesleg ez a legnépszerűbb rajz a könyvtár falain belül, alig akad olyan kisdiák, aki ne kérdezne róla.
Lídia már több ízben tervezett oklevelet díjazottjainknak, de ebben az évben arra is sor került, hogy személyesen át is adja azokat.Számomra is óriási élmény volt az egykori versenyzőt a színpadunkon látni. Az oklevelek mellett a gyerekek Lídiától inspirációt is kaptak- elmondta nekeik, milyen fantasztikus, nyelvek feletti kifejező eszköz a rajz . Bízom benne, hogy gondolatai nem süket fülekre találtak, és sokan megfogadják majd tanácsait.Ezúton is köszönjük a gyönyörű okleveleket, és azt is, hogy elfogadta meghívásunkat!!
Az abszolút győztes alkotást Mátyás király könyvtárában lehet megtalálni -ezt természetesen viccnek szántam, de a madarak valóban lenyűgözőek.1462 előtt festették Lehrbücher-Meister műhelyében. Egy corvinát díszítettek ezzel a csodás madaras motívummal:
Iskolánk falain diákjaink által festett képek díszelegnek:
Minden év legrangosabb könyvtári versenye a Könyvjelző Olvasóverseny ( 3-8. évfolyamon).A győztesek jutalma egy kirándulás volt.Az alsósok negyvenen Vecsésre utazhattak a Bálint Ágnes Emlékházba.
Végigsétálhattunk a házhoz vezető úton, s rögtön megtudhattuk, Mi újság Futrinka utcában- élőben láthattuk Cicamica házikóját. Megcsodáltuk Mazsola és Tádé hajlékát , majd különféle feladatokat oldhattak meg a gyerekek - például a Csőr szerkesztőségében.
A képeken látható, mennyi tündér utazik a vonaton....
3 csoportra oszlottak a kirándulók.Júlia néni segítségével kis színdarabot adtak elő egymásnak.
A kiránduláson ez a 3 rigós mese elvenedett meg:
Olvasd el!
1. Lázár Ervin: A nagyravágyó feketerigó
2. Kányádi Sándor: Meddig ér a rigófütty
Hallgasd meg!
Az emlékházból végül Németh Ágnes - aki Bálint Ágnes írónő leánya - bőkezű ajándékával távozhattunk.Így most már a diadalos gyerekek is könnyen elolvashatják Frakk történeteit!Megtudhatják, mi történt a Szitakötők szigetén, ki az a Brúnó kapitány, egyszerre többen is olvashatják a Tündér a vonaton című mesét.A köteteket Németh Ágnes dedikálta, és ellátta az emlékház pecsétjével is.Ezúton is hálásan köszönjük neki!!!!!Munkájához jó egészséget és sok sikert kívánunk!!!!
A felsősökkel bejártuk a Margit-szigetet, majd a Petőfi Irodalmi Múzeum Szabó Magda kiállításához kapcsolódó interaktív foglalkozáson vettünk részt.